Mazowiecki Instytut Kultury

Zuzanna PIETRZAK, urodzona 21 sierpnia 1997 roku, naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. H. Wieniawskiego w Łodzi w klasie fortepianu prof. Renaty Płażewskiej-Kryachok. Od października 2016 roku zaczęła studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Edwarda Wolanina, a obecnie, od 2017 roku uczy się w klasie prof. Alicji Palety-Bugaj oraz klasie kameralistyki fortepianowej ad. Roberta Morawskiego.

Agnieszka Przemyk BrylaAgnieszka PRZEMYK–BRYŁA – „...Młoda artystka wie i czuje, co gra; i potrafi grać, potrafi to przekazać. Talent. Nagroda bezsporna” – napisał Kazimierz Rozbicki o występie Agnieszki Przemyk–Bryły podczas XXXV Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku.

Zbigniew RAUBOZbigniew RAUBO – laureat Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ferruccio Busoniego w Bolzano (1991), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ferenca Liszta w Utrechcie (1992) – jak dotąd jest jedynym polskim laureatem tego prestiżowego Konkursu – oraz Konkursu im. K. Szymanowskiego w Łodzi (1987).

Petra MATĚJOVÁPetra MATĚJOVÁ – podchodzi do całego repertuaru z wielką uwagą, uwzględniającą estetykę dźwiękową i interpretacyjną czasu, w którym powstał utwór. Dotyczy to także wyboru instrumentu, co czyni ją równie wszechstronną w grze na fortepianie współczesnym i historycznym.

Marcin ZdunikMarcin ZDUNIK – polski wiolonczelista, solista i kameralista. Wykonuje muzykę od renesansu po dzieła najnowsze, improwizuje, aranżuje i komponuje. Zapraszany do udziału w prestiżowych festiwalach muzycznych – BBC Proms w Londynie, Progetto Martha Argerich w Lugano oraz Chopin i Jego Europa w Warszawie.

Łukasz DŁUGOSZ fot.Dorota BodnarŁukasz DŁUGOSZ został uznany przez krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów. Jest również najliczniej uhonorowanym w historii polskim flecistą.

Andrzej JungiewiczAndrzej JUNGIEWICZ – absolwent klasy fortepianu prof. Józefa Stompla oraz klas kameralnych prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej i prof. Urszuli Stańczyk w Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie jest wykładowcą w macierzystej uczelni oraz nauczycielem w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Katowicach.

Konrad MielnikKonrad MIELNIK – producent i publicysta muzyczny. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Śliwińskiego. Studia Podyplomowe ukończył w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.