Mazowiecki Instytut Kultury

Andrzej JUNGIEWICZ – absolwent klasy fortepianu prof. Józefa Stompla oraz klas kameralnych prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej i prof. Urszuli Stańczyk w Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie jest wykładowcą w macierzystej uczelni oraz nauczycielem w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Katowicach.

Brał udział w Mistrzowskich Kursach Pianistycznych i Muzyki Kameralnej, pracując pod kierunkiem m.in. Barbary Halskiej, Ryszarda Baksta, Rudolfa Buchbindera, Konrada Richtera.

Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki (1986/1987). Laureat Konkursów Pianistycznych na Stypendia Artystyczne Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1985 i 1986), Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej w Łodzi (1986) oraz Festiwalu Augustowskie Spotkania Młodych (1985) i innych.

Jako solista i kameralista występował w Polsce i za granicą, mi.in. w Brazylii, Francji, Hong Kongu, Malezji, Niemczech, Pakistanie, Słowacji, Szwecji, Ukrainie.

Brał udział w wielu festiwalach, takich jak, m.in. Warszawska Jesień, Festiwal Prawykonań w Katowicach, Musica Polonica Nova we Wrocławiu, Chantarelle Festival w Gołuchowie. Dokonał prawykonań muzyki najnowszej, licznych nagrań dla Polskiego Radia oraz dla TVP. Zrealizował nagrania płytowe, m.in. z kontrabasistką Ireną Olkiewicz: Medytacja Thais, a także z pianistką Gabrielą Szendzielorz: Muzyka współczesnych kompozytorów śląskich dla 2 pianistów.

Artysta zapraszany jest jako akompaniator na liczne kursy mistrzowskie, współpracował z wieloma wybitnymi muzykami.